• logo-samandehi
  تناسب اندام
 • کد مطلب : 112422
 • تاریخ انتشار : ۳ - ۰۵ - ۱۳۹۶
 • دیدگاه : ۰
 • آیا ورزش باعث کاهش وزن می شود؟

  آیا ورزش باعث کاهش وزن می شود؟

  آیا ورزش باعث کاهش وزن می شود؟

  آیا ورزش باعث کاهش وزن می شود؟

  آیا ورزش باعث کاهش وزن می شود؟
  آیا ورزش باعث کاهش وزن می شود؟
  مطلب امروز سایت جوانی ها: آیا ورزش باعث کاهش وزن می شود؟ ورزش مزایای سلامتی خیلی زیادی برای بدن ما دارد.به عنوان مثال تحقیق قبلی نشان داد افرادی که به طور منظم ورزش می کنند خطر بیماری های قلبی، دیابت و سرطان در آن ها نسبت به افرادی که ورزش نمی کنند، کمتر است. علاوه ...

  4 4 - آیا ورزش باعث کاهش وزن می شود؟

  مطلب امروز سایت جوانی ها: آیا ورزش باعث کاهش وزن می شود؟

  ورزش مزایای سلامتی خیلی زیادی برای بدن ما دارد.به عنوان مثال تحقیق قبلی نشان داد افرادی که به طور منظم ورزش می کنند خطر بیماری های قلبی، دیابت و سرطان در آن ها نسبت به افرادی که ورزش نمی کنند، کمتر است. علاوه بر این ورزش باعث بهتر شدن خلق و خو و سلامت روان افراد می شود. پژوهشی دیگر نشان می دهد افرادی که ورزش می کنند امید به زندگیشان نسبت به سایرین بیشتر است.

  اما مطالعه اخیر نشان داده است که ورزش به تنهایی – بدون یک رژیم غذایی سالم – برای کمک به کاهش وزن یا حفظ وزن افراد کافی نیست.زمانی که نوبت به تشخیص علت چاقی می رسد ” چیزی که واقعا نیاز است مورد توجه قرار گیرد این است که افراد چه چیزی می خورند. ” در مطالعه جدید محققان دریافتند فقط ورزش کردن، نقشی در چگونگی کنترل وزن افراد ندارد.

  در حقیقت برخی از افرادی که در طول دوره دو ساله مطالعه فقط ورزش می کردند وزن بیشتری اضافه کرده بودند. در حالی که در همین حین افرادی که کمتر ورزش می کردند اما رژیم غذایی هم داشتند، وزن بیشتری در طول دوره مطالعه از دست داده بودند. این یافته ها نشان می دهد که فعالیت بدنی به تنهایی برای پیشگیری از اضافه وزن کفایت نمی کند.

  مطالعه جدید روی بیش از ۱۹۰۰ نفر در آمریکا، غنا، آفریقای جنوبی، جامائیکا و سیشل ( جزیره ای در اقیانوس هند ) انجام شد. در ابتدای مطالعه از تمام شرکت کنندگان خواسته شد که به مدت یک هفته دستگاه ردیاب و کنترل ضربان قلب به خودشان وصل کنند تا مدت زمانی که به ورزش می پردازند مشخص شود. محققان از این اطلاعات برای راهنمای دستورالعمل های فعالیت های فیزیکی شرکت کنندگان استفاده کردند که پیشنهاد می دهد افراد به طور متوسط حداقل هفته ای دو و نیم ساعت در هفته ورزش کنند.

  همچنین قد، وزن و چربی هر کدام از شرکت کنندگان را سه بار اندازه گیری نمودند: در آغاز این مطالعه، یک سال بعد و دو سال بعد.هنگامی که مطالعه آغاز شد، شرکت کنندگان از غنا به صورت متوسط، حداقل وزن را داشتند و کسانی که از ایالات متحده بودند، بیشترین وزن را. متوسط وزن هر دو مردان و زنان در غنا ۱۳۹ پوند بود. (۶۳ کیلوگرم)، در حالی که وزن متوسط مردان آمریکایی ۲۰۶ پوند بود. (۹۳ کیلوگرم) و از زنان آمریکایی، ۲۰۲ پوند بود. (۹۲ کیلوگرم).در پایان دوره مطالعه دو ساله محققان دریافتند که افرادی که فقط دستورالعمل های آغاز مطالعه

  را برای داشتن تمرینات ورزشی انجام داده بودند نسبت به افرادی که راهنمایی نشده بودند، وزن بیشتری اضافه کردند.الگوی ورزش چه در کسانی که وزن کم کرده بودند و چه کسانی که وزن اضافه کرده بودند فقط در مطالعه ای که در آمریکا انجام شده بود صحت نداشت – محققان مشاهده کردند که همین الگو در ۵ کشور دیگر هم وجود دارد. به همین دلیل می توان نتیجه گرفت که این الگو در سایر جمعیت ها هم صحت داشته باشد.

  *کاملا مشخص نیست که چرا ورزش به تنهایی به کاهش وزن افراد کمک نمی کند یا ممکن است گاهی باعث اضافه وزن هم بشود. یک توضیح احتمالی این است که ورزش اشتها را زیاد می کند و خیلی ساده باعث می شود که افراد بیشتر غذا بخورند. ولی نتایج این مطاله قطعا به این منظور نیست که افراد ورزش کردن را کنار بگذارند.بلکه برای کاهش وزن در کنار ورزش نیاز به یک رژیم غذایی کم کالری هم دارید.

  ۱. چربی‌زدائی از بدن:

  هفته اول – حبوبات به‌جای گوشت‌های سرخ کرده. اگر شما بیش از حد از گوشت گوساله یا اردک و غاز استفاده می‌کنید، سعی کنید در هفته اول کم کردن مقدار یک پوند از وزن بدن خویش، به میزان نیمی از مصرف گوشت و چربی مورد استفاده، از انواع لوبیاها، عدس و حبوبات استفاده کنید. حبوبات ضمن تأمین پروتئین مورد نیاز بدن ”فیبر“های مورد نیاز بدن را تأمین و چربی آن را کم خواهد کرد.

  ۲. مواظب باشید:

  اگر تصمیم گرفته‌اید در کلاس‌های آموزشی تمرینات آکروباتیک شرکت کنید، سعی کنید کلاس‌های مربوطه را به‌دقت و با علاقه کامل بگذارید. یکی از محققین در این باره می‌‌گوید: ”گذراندن کلاس‌ها و تمرینات مربوطه اعتماد به نفس بیشتری به شما می‌دهد و به‌علاوه، از خطرات این قبیل تمرینات می‌کاهد.“ تمرینات آکروباتیک به عقیده این محقق از بهترین راه‌های کاستن از وزن بدن است.

  ۳. بدن شما عادت می‌کند:

  ”فرددیک هاگرمن“ استاد علوم بیولوژیکی در دانشگاه اوهایو می‌گوید: ”بدن انسان به‌طور شگفت‌انگیزی به ”عادات“ پاسخ می‌دهد. پس اگر شما بدنتان را عادت داده‌اید که روزانه به‌طور مثال ده دقیقه ورزش کنید، سعی کنید این عمل شما همه روزه و به‌طور مداوم صورت بگیرد. بدن شما به این ورزش کوتاه مدت طوری عادت می‌کند که ترک عادت باعث ناراحتی و چاقی‌های موضعی خواهد شد.“

  ۴. از خود ”انسان“ دیگری بسازید:

  با داشتن یک رژیم غذایی برای کاهش وزن، انجام تمرینات مداوم، پرهیز از خوردن چربی‌های مزاحم و مصرف روزانه چربی‌ها، از خود انسان تازه‌ای بسازید. ورزش مداوم و رعایت کردن تمهیدات غذائی به سلول‌های بدن شما فرصت بازسازی و دوباره‌سازی می‌دهد. ورزش در مورد جوان‌سازی یاخته‌های بدن نیز اعجاز خاص خودش را دارد.

  ۵. تمرینات بدنی، همه‌ جا:

  وقتی برای خرید کالائی مجبور هستید در صف بایستید، در صف بانک‌ها یا اتوبوس‌های شهری، عضلات بدن به‌ویژه شکم و پاها و دست‌های خود را تکان دهید. حتی حرکت دادن عضلات مختلف بدن به مقیاس کوچک، به سوخت وساز بدن شما کمک می‌کند و تداوم این ورزش‌های کوچک، نتایج بسیار مؤثری در سلامت بدن شما به‌بار خواهد آورد.

  ۶. گوش کردن به موزیک و رادیو:

  حین انجام تمرینات می‌توانید به موزیک ریتمیک مورد علاقه خود گوش بدهید. مهم نیست موسیقی مورد نظر چیست. آن‌چه اهمیت دارد آن است که تمرینات شما توأم با هیجان باشد و این از طریق موزیک دارای ریتم میسر است.

  ۷. از پروتئین سبز غفلت نکنید!

  اگر تصمیم گرفته‌اید گوشت را از برنامه غذائی خود حذف کنید، به یکباره خود را از کلیه پروتئین‌های بدنساز محروم نکنید. یک لیوان لوبیای سبز حاوی هفت گرم پروتئین است، همین مقدار نخودفرنگی به اندازه یک دانه تخم‌مرغ دارای پروتئین است. پس در کنار گذاردن تدریجی پروتئین حیوانی، حبوبات به‌ویژه لوبیا، لوبیای سبز و نخودفرنگی را فراموش نکنید.

  ۸. غذاهای لقمه‌ای حاضر و آماده:

  افرادی که مجبورند زیاد به مسافرت بروند، اغلب بیشتر از دیگران کالری و چربی مصرف می‌کنند.این افراد ناگزیرند در بین راه مقابل رستوران‌ها توقف کرده و غذاهای چرب و سنگین را روانه معده خود سازند که همین امر سبب چاقی، به‌ویژه چاقی‌های موضعی در خانم‌ها می‌شود. برای جلوگیری از این امر می‌توانید ساندویچ‌های کوچکی مثلاً از مرغ سوخاری تهیه کنید و یا از سالادهای بدون چربی در حین رانندگی استفاده کنید.

  ۹. اشتیاق برای غذاخوردن:

  وقتی اشتیاق و علاقه شما برای صرف نوعی غذا به اوج می‌رسد، اگر کمی در برابر آن مقاومت کنید، معمولاً از میزان هوش و اشتیاق شما کاسته خواهد شد. برای ایستادگی بهتر می‌توانید از شیوه‌هائی نظیر دوش گرفتن، پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری و یا هر کار دیگری مغایر با خوردن استفاده کنید. رابینسون می‌گوید: ”با وجود این شما به خوردن نیاز دارید و با رعایت مواردی می‌توانید این کار را به‌راحتی و بدون ترس انجام دهید“.

  ۱۰. پیاده‌روی اعجاز می‌کند!

  پیاده‌روی، پیش از صرف غذا، بیش از تمرینات بدنی ورزشی در سوخت وساز بدن مؤثر است. البته اگر پیاده‌روی با حرکات ورزشی توأم باشد، اثرات مضاعف در پی خواهد داشت.

  گردآوری: جوانی ها

   

  , , , , ,
  ارسال نظر

  خبرنامه سایت
  برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را بدون www در کادر زیر وارد کنید و روی عضویت کلیک کنید.
  ما هرگز ایمیل شما را اسپم نخواهیم کرد .
  تبلیغات بنری
  جدیدترین مطالب سایت
  زمان مناسب مصرف پروتئین

  زمان مناسب مصرف پروتئین

  زمان مناسب مصرف پروتئین

 • تاریخ : ۴ - ۱۲ - ۱۳۹۶       دیدگاه : ۰
 • پربازدیدترین مطالب
 • روزانه
 • هفتگی
 • ماهانه
 • عکسبرداری هاله
  متافیزیک
  آپلود عکس
  اخبار
  خبر ورزشی
  بازاریابی
  news
  آشپزی
  سلامت
  اخبار اجتماعی

  کلیه حقوق مادی و معنوی این اثر برای سایت سرگرمی و تفریحی جوانی ها محفوظ می باشد .  تهیه و تولید : پارس وی پی