از بین بردن بوی بد خودرواز بین بردن بوی بد خودرو

هیچ کسی ماشین بد بو دوست ندارد و نشستن داخل یک ماشین بد بو حس ناخوشایندی دارد مخصوصا زمانی که دوست یا آشنایی داخل ماشین شما نشسته باشد خوشبختانه به راحتی می توان بوی بد خودرو را از بین برد. ابتدا زباله ها را بیرون بریزید سپس با جاروبرقی تمیز جارو کنید و لکه ها را از بین ببرید. اگر بوی بد خودرو از بین نرفت ممکن است لازم باشد با شامپو داخل ماشین را تمیز کنید یا سراغ کارواش بروید.

 

آشغال های داخل ماشین را بیرون بریزید. زیر صندلی ها و داخل جیب روکش ها را چک کنید و تمام زباله ها را دور بریزید.

 

بوی بد خودرو,از بین بردن بوی بد خودرو

آشغال های داخل ماشین را بیرون بریزید

 

داخل ماشین را با دستمال تمیز کنید و لکه هایی که باعث ایجاد بوی بد می شوند را تمیز کنید. برای این کار از یک دستمال نرم و اسپری تمیز کننده چند منظوره استفاده کنید تا بتوانید تمام سطوح پلاستیکی، چوبی، شیشه ای و فلزی داخل ماشین را تمیز کنید.

 

برای تمیز کردن روکش های چرم از تمیزکننده های مخصوص چرم استفاده کنید. اما برای تمیز کردن روکش های پارچه ای می توانید با جاروبرقی کشیدن و شامپو زدن این کار را انجام دهید.

 

نحوه شستن خودرو, شستن ماشین

برای تمیز کردن روکش های چرم از تمیزکننده های مخصوص چرم استفاده کنید

 

کفپوش را از خودرو بیرون آورده و با آب و شامپو تمیز بشوئید. سپس خشک کرده و دوباره داخل ماشین قرار دهید.

 

نحوه شستن خودرو, شستن ماشین

کفپوش را از خودرو بیرون آورده و با آب و شامپو تمیز بشوئید

 

برای از بین بردن گرد و غبار و دوده های روی صندلی ها از جاروبرقی استفاده کنید. اگر احساس می کنید که مشکل از کفپوش خودرو است قبل از جارو کشیدن به کفپوش ها بوگیر بپاشید و بعد از ۵ الی ۱۰ دقیقه جاروبرقی بکشید.

 

شستن خودرو,نکاتی برای شستن خودرو

برای از بین بردن گرد و غبار و دوده های روی صندلی ها از جاروبرقی استفاده کنید

 

اگر با جارو کشیدن بوی بد ماشین از بین نرفت از شامپو استفاده کنید. یک عدد شامپوی مخصوص خودرو تهیه کنید و آن را مطابق با دستورالعمل روی شامپو با آب ترکیب کنید و با اسفنج روی کفپوش ها را بشوئید.

 

تمیز کردن خودرو, برطرف کردن بوی بد خودرو

اگر با جارو کشیدن بوی بد ماشین از بین نرفت از شامپو استفاده کنید

 

روی لکه های بودار مقداری جوش شیرین بریزید. جوش شیرین بوی بد را به خود جذب می کند. ابتدا مقداری جوش شیرین روی لکه بریزید و بعد از ۴ الی ۵ ساعت با جاروبرقی تمیز کنید. مراقب باشید که جوش شیرین را روی قسمت های مرطوب نریزید.

 

از بین بردن بوی بد خودرو,رفع بوی بد خودرو

روی لکه های بودار مقداری جوش شیرین بریزید

 

برای از بین بردن بوی سیگار داخل ماشین را با آب و سرکه بشوئید. آب و سرکه را به نسبت مساوی ترکیب کنید و دستمال تمیزی را به مخلوط آب و سرکه آغشته کرده و سطوح داخل خودرو را با آن تمیز کنید. شاید لازم باشد داخل دریچه های بخاری را هم مقداری بوگیر خودرو بزنید. اگر مرتب داخل ماشین سیگار بکشید بوی سیگار همیشه داخل ماشین ماندگار می شود بنابراین بهترین کار این است که بیرون از ماشین سیگار بکشید.

 

تمیز کردن خودرو, نحوه شستن خودرو

برای از بین بردن بوی سیگار داخل ماشین را با آب و سرکه بشوئید

 

رطوبت های داخل ماشین را با جاروبرقی خشک کن بگیرید و یا این که کف پوش ها و روکش ها را درآورده و زیر آفتاب قرار دهید تا کاملا خشک شود. اگر می دانید که خودرو نشتی آب دارد آن را برای تعمیر به تعمیرگاه ببرید. چیزهای آلوده ای مثل غذاهای فاسد شده را از ماشین بیرون بریزید و ماشین را با شامپو و تمیزکننده های همه کاره بشوئید.

 

شستن ماشین,شستن خودرو

رطوبت های داخل ماشین را با جاروبرقی خشک کن بگیرید

 

اگر بعد از تمام این تلاش ها مشکل بوی بد خودرو حل نشد از حرفه ای ها کمک بگیرید. کارواش های حرفه ای می دانند که چگونه باید بوی بد خودرو را از بین ببرند.

 

شستن خودرو,از بین بردن بوی بد خودرو

رطوبت های داخل ماشین را با جاروبرقی خشک کن بگیرید

 

منبع : bedunim.irفوت و فن تمیزکاری

  • نحوه شستن خودرو با کمترین میزان آب
  • رازهایی برای درخشندگی بیشتر اتومبیل
  • نکات جادویی برای شست‌ و شوی ماشین
  • با این ۱۰ روش دیگر به کارواش نمی روید!!
  • راهنمای شستشوی خودرو

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*