حفظ زیبایی در هر سن و سالی

حفظ زیبایی در هر سن و سالی

روش حفظ زیبایی در هر سن و سالی

یکی از رازهای زیبایی زنان داشتن پوستی زیبا و شفاف است اگر دوست دارید همچنان زیبا و جذاب باشید باید مراقبت پوست تان باشید و برای حفظ زیبایی در هر سن و سالی باید تلاش کنید. با جوانی ها همراه باشید.

حفظ زیبایی در هر سن و سالی

این که در هر سنی که دارید خوب به نظر برسید و سالم باشید، بستگی به انتخاب های هوشمندانه و شیوه زندگی سالم دارد . چند نکته ساده وجود دارد که با رعایت آن می توانید تندرستی تان را حفظ کنید.

توصیه هایی زنانه برای زیبارویی

اتخاذ رژیم غذایی سالم

شما می توانید تغذیه خود را از مواد غذایی طبیعی انتخاب کنید. این بدان معناست که باید از انواع میوه ها و سبزی های تازه و خوراکی های کمتر فراوری شده استفاده کنید. غلات سبوس دار و غذاهای با فیبر بالا ، گوشت های کم چرب، ماهی، مرغ و بوقلمون را انتخاب کنید.

همچنین محصولات لبنی کم چرب را در برنامه غذایی خود بگنجانید ، بسته به سن تان، شما روزانه به مصرف ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ میلی گرم کلسیم برای جلوگیری از پوکی استخوان نیاز دارید.

از مصرف غذاها و نوشیدنی هایی که کالری ، قند، نمک، و چربی بالایی دارد، اجتناب کنید.

برخی از سبزی های خام، مانند کرفس، هویج، کلم بروکلی، خیار، کدو سبز را قطعه قطعه کنید و تنها یا با ماست کم چرب میل کنید.

ورزش

ورزش به مقدار زیادی به حفظ سلامت قلب شما کمک می کند. برای ورزش کردن باید حداقل پنج روز در هفته و روزی ۳۰ دقیقه وقت بگذارید. البته بهتر است ورزش روزانه را در برنامه خود قرار دهید.

اجتناب از عادت خطرناک

از مصرف سیگار و انواع مواد مخدر اجتناب کنید.

مدیریت استرس

مهم نیست که در چه مرحله ای از زندگی خود قرار دارید و دختر خانواده، مادر یا مادربزرگ هستید. یک زن در بیشتر کارهای خود با میزان زیادی از فشار و استرس مواجه است. با نگاهی به چند دقیقه از هر روزمان متوجه این نکته می شویم.

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*