زنان و مردان نسبت به رابطه جنسی چه تفاوت ها و نگرش هایی دارند

زنان در رابطه جنسی نیازمند امنیت اند :

رابطه جنسی

در کل ، مردان قوی تر از زنان هستند و این مسئله در تمام مسائل جسمی برای زن ها نقطه ضعفی آشکار است . بنابراین هر چند زن ها ممکن است در مورد مسائل جنسی به حقوق برابر مردها دست یافته باشند ، هنوز هم امنیت برایشان بیشترین اهمیت را دارد . ضمن اینکه فقط زن ها باردار می شوند بنابراین آن گرایش بدوی ناخودآگاه به تأمین امنیت و نگرانی برای آینده ی فرزندانِ احتمالی در زن ها بیشتر است . این است که در رابطه جنسی زنان از مردان محتاط تر هستند و برای آرامش خاطر به امنیتِ احساسی و محیطی نیازمندند .

مردان بیشتر طالب رابطه جنسی اند :

شواهد همچنان نشان می دهد مردان بیش از زنان طالب رابطه جنسی هستند . نه تنها میلشان به رابطه جنسی بلکه نحوه ی طلب کردنشان نیز قوی تر از زنان است . مردان تا چهل برابر بیش از زنان تستسترون دارند ، هورمونی که عامل ایجاد میل جنسی است . این هورمونِ شیمیایی ، فعال و پیشگام ، قوی ، مُصر و گاهی حتی تند و خشن است . این یعنی مردها عملاً بیشتر در طلب رابطه جنسی اند و در این باب پر توقع تر هم هستند .

انگیزش جنسی در زنان خاصیت « پذیرنده » دارد :

گرچه زنان هم تستسترون دارند ، اما انگیزش جنسی در آن ها فوق العاده تحت تأثیر استروژن است . استروژن عامل ایجاد زنانگی و درجستجوی صمیمیت است . این ماده نه تنها عامل ایجاد اندام زیبا در زنان است ، بلکه به آن ها قدرت فریبندگی نیز می دهد . برخلاف خاصیت فعال و مصرانه ی تستسترون ، استروژن بیشتر پذیرنده است . این بدان معنا نیست که استروژن منفعل است بلکه بیشتر بدان معناست که این ماده کمک می کند زنان آماده ، مشتاق و فریبنده شوند . این یعنی تقریباً همیشه مردان بیشتر از زنان آغاز گر رابطه جنسی اند ؛ چون نه تنها میلشان بیشتر است ، بلکه طبیعت جنسیِ زن بیش از اینکه فعال و پیشگام باشد ، پذیرنده است .

مردان بیشتر از راه بصری تحریک می شوند :

در کل محرک های بصری مردان را پیش از زنان تحریک می کنند . از دید روان شناسیِ تکامل این مسئله ممکن است به خاطر طبیعت شکارچی مرد باشد که او را نسبت به نشانه های بصری هشیارتر می کند و از آنجا که جنسیت زن بیشتر پذیرنده است زنان بیشتر تمایل دارند آمادگی خود را با نمایشِ داشته هایشان اعلام کنند .

میل جنسی زنان افت می کند :

در مراحل اولیه ی رابطه زناشویی میل جنسی زن و مرد خیلی به هم نزدیک است ، اما با گذشت زمان میل زن بسیار سریع تر از مرد افت می کند . شاید این روشِ خاصِ مادر طبیعت برای کنترل جمعیت باشد؛ شاید هم فقط به این علت باشد که دغدغه ی مراقبت از خانواده ، زنان را بیشتر درگیر خود می کند .

مردان از تنوع لذت می برند :

دانشمندان براین باورند که میزان بالای تستسترون در مردان باعث می شود آن ها بیشتر به تنوع دررابطه جنسی علاقه داشته باشند . بیشتر تحقیقات مؤید این امر هستند که مردان اغلب از داشتن همسران متعدد و انجام طیف وسیع تری ازفعالیت های جنسی لذت می برند . اما اغلب انتخابشان در طول زندگی ثابت است ، حال آنکه سلایق و تمایلات زنان در طول زندگی تغییر می کند و با شرایط سازگار می شود .

میل جنسی زنان تغییر می کند :

شاید بزرگ ترین تفاوت میان مردان و زنان این باشد که سطح هورمون های زن در طول یک دوره ی عادت ماهانه متغیر است . نیازهای جنسی مرد اغلب تقریباً ثابت می ماند ، اما نیازهای زن مدام تغییر می کند . نه تنها میل جنسی زن براساس میزان هورمون های او شدت و ضعف می یابد ، بلکه شواهد نشان داده که نوع رابطه جنسی که زن از آن لذت می برد نیز در گذر زمان تغییر می کند . بیخود نیست که مردها گیج می شوند !

میل جنسی و انگیزش جنسی یکی نیستند . عموماً میل جنسی در مردان قوی تر و پایدارتر است ، اما وقتی زن از نظر جنسی برانگیخته شود ، انگیزشِ او برای ارضا شدن ممکن است به اندازه ی برانگیختگیِ مرد قوی باشد .
بنابراین آیا تفاوت آشکار میان نوع انگیزش های جنسی ، بدان معناست که مردان بیش از زنان از رابطه جنسی لذت می برد ؟ به هیچ عنوان ! از لحاظ فیزیکی زنان بیش از مردان می توانند از رابطه جنسی لذت ببرندچون قادرند چندین بار به ارگاسم برسند . اما رابطه ی جنسی خوب فقط رسیدن به ارگاسم نیست ، بلکه صمیمیت و عشق و حال را هم شامل می شود .

در خواستن یا نخواستنِ رابطه  جنسی ، شخصیت و احساسات شما نقش اصلی را دارد . پس علی رغم آنچه هورمون ها برسرتان می آورند ، عقل و درکِ شما تصمیم گیرنده ی نهایی است .

دلیل تنوع‌ طلبی جنسی چیست؟

شوخ طبعی و خنده چه تاثیری بر روابط زناشویی دارد

آیا می توانید طرف مقابل مان را ببخشیم؟

 زنان و مردان نسبت به رابطه جنسی چه تفاوت ها و نگرش هایی دارند,زنان و مردان,رابطه جنسی,مسائل جنسی,باردار,فرزندان,آرامش,احساسی,تستسترون,میل جنسی,هورمون شیمیایی,انگیزش جنسی,استروژن,زنانگی,روان شناسی,زناشویی,انگیزش جنسی,ارگاسم,شخصیت,

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*